Ana sayfa Vergi Kollektif şirket ortağı ikinci bir iş için işletme defteri tutabilir mi?

  Kollektif şirket ortağı ikinci bir iş için işletme defteri tutabilir mi?

  74
  0

  Kolektif şirket e-defter uygulamasındadır. Ortaklardan biri bu şirketin dışında başka bir ticari faaliyette bulunmaktadır. e-defter hadlerine girmediği halde bu ticari faaliyetinden ötürü e-defter kapsamına girer mi? vergi dairesinden e-Defter kapsamına girilmesi gerektiği hususunda tebligat gelmiştir.

  Kollektif şirketin ortağının ikinci bir iş için e-defter tutacak diye bir kural yok. Bu konuda yayımlanmış Tebliği de yok. Bu mükellef DBS den işletme defteri de tutabilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here