Ana sayfa İstatistik İsviçre’de Üretici ve İthalat Fiyat Endeksi Ekim 2019’da % 0,2 oranında düştü

İsviçre’de Üretici ve İthalat Fiyat Endeksi Ekim 2019’da % 0,2 oranında düştü

308
0

İsviçre’de Üretici ve İthalat Fiyat Endeksi Ekim 2019’da % 0,2 oranında düştü

İsviçre Federal İstatistik Ofisi’nin (FSO) yayınladığı verilere göre, Üretici ve İthalat Fiyat Endeksi bir önceki aya göre Ekim 2019’da %0,2 oranına gerileyerek 100,9 puana düştü (Aralık 2015 = 100). Ekim 2018’e kıyasla, tüm yerli ve ithal ürün fiyatlarının fiyatı %2,4 oranında düştü.


Kaynak: İsviçre Federal İstatistik Ofisi (FSO) / Link: https://www.bfs.admin.ch/bfs/en/home/news/press-releases.assetdetail.10327194.html
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here