Ana sayfa Vergi İnceleme ve uzlaşma safhasındaki işlemlerimiz için 7256 sayılı kanundan faydalanabilir miyiz?

  İnceleme ve uzlaşma safhasındaki işlemlerimiz için 7256 sayılı kanundan faydalanabilir miyiz?

  149
  0
  Vergi İncelemesi sonucu vergi ve cezaları henüz uzlaşma öncesindedir. 7256 sayılı kanundan bu konuda nasıl yararlanabiliriz?

  İnceleme ve uzlaşma safhasındaki işlemler henüz gerçekleşmediği ve kesinleşmediği için 7256 Sayılı yapılandırma kanunu kapsamında değildir.

  7256 sayılı yapılandırmayı sadece internetten mi yapacağız kuruma gitmemize gerek var mı? Bir de Ağustos 2020 borcu bu yapılandırmaya dahil mi?

  7256 sayılı Kanuna göre yeniden yapılandırma kapsamına; 31/8/2020 tarihinden (bu tarih dâhil) önceki dönemlere ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan tüm borçlar, gecikme zamları ve cezaları, girmektedir. Kuruma şahsen posta ve internet yoluyla başvurmak mümkün ancak covid 19 nedeniyle internet üzerinden yapmanızı öneririz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here