Ana sayfa Muhasebe İkinci el ticari araç satışında da KDV oranı 31.12.2018 tarihine kadar %1...

İkinci el ticari araç satışında da KDV oranı 31.12.2018 tarihine kadar %1 oldu mu?

2636
0

SORU

287 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile yürürlüğe giren ÖTV ve KDV ile ilgili olarak “bazı taşıt teslimlerinde kdv indirimi” 2. el satışlarında geçerliliği var mı? Yoksa sadece ilk alımlar için mi geçerli? …(02.11.2018 09:20)

 

CEVAP

Kararda birinci , ikinci el ayrımı yok. İkinci el ticari araçlar içinde 31/12/2018 tarihine kadar KDV % 1 olarak uygulanacaktır.
______________________________________________________________________

Kaynak: İsmmmo Soru-Cevap Bölümünden alınmıştır.
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

_______________________________________________________________________

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here