Ana sayfa Vergi İkinci el binek ve ticari araçların satışında KDV oranı nedir?

İkinci el binek ve ticari araçların satışında KDV oranı nedir?

İkinci el binek ve ticari araçların satışında KDV oranı nedir? Firma aktifine kayıtlı binek araç statüsündeki aracın satılmasında uygulanacak KDV oranı nedir?

265
0

Şirketimiz 08.12.2017 ticari aracı almış danışmanlık şirketi olan mükellefim X A.Ş. bugün aracı sattığında %18 ‘den fatura düzenleyecek değil mi?

Aracın ruhsatında ticari araç yazıyor ise; Satış da %18 KDV uygulanır.

Firmanın aktifine kayıtlı binek araç statüsündeki aracın satılmasında uygulanacak KDV oranı %1 midir?

Uygulanacak KDV oranı %1’dir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İkinci el binek otomobillerde amortismana tabi tutar ne kadardır?

Binek Otomobillerin Giderleri ve Amortismanlarının Vergi Matrahından İndirilmesi

Aktife kayıtlı binek otomobillerin satışında düzenlenecek fatura KDV oranı ne olmalıdır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here