Ana sayfa SGK Geçici koruma kapsamında olan kişilerin işe girişi yapılırsa asgari ücret ödenebilir mi?

Geçici koruma kapsamında olan kişilerin işe girişi yapılırsa asgari ücret ödenebilir mi?

Geçici koruma kapsamında olan kişilerin işe girişi yapılırsa asgari ücret ödenebilir mi?

219
0

Yabancı çalışanlara yürürlükte ki asgari ücretin en az 1,5 katından az ücret ödenemez. Geçici Koruma Belgesine sahip yabancılara asgari ücret ödenebilir mi?

Geçici koruma kapsamında olanların mesleki yeterliliği olmayanlar yani düz işçilikler için asgari ücret uygulanmaktadır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here