Ana sayfa Çalışma Hayatı Gazeteci Birden Çok Gazetede Çalışabilir mi?

  Gazeteci Birden Çok Gazetede Çalışabilir mi?

  1497
  0

  1- GAZETECİ BİRDEN ÇOK GAZETEDE ÇALIŞABİLİR Mİ?
  Gazeteci işverenle yaptığı mukavelede aksi zikredilmediği takdirde dışarıda, basınla alakası olsun veya olmasın, başka iş tutmakta serbesttir.

  2- GAZETECİ HİZMET AKDİNİ NASIL FESHEDEBİLİR?
  Gazeteci en az bir ay evvel işverene yazılı ihbarda bulunmak suretiyle iş akdini her zaman feshedebilir.

  3- GAZETECİLER DENEME SÜRESİNE TABİ MİDİRLER?
  Mesleğe ilk intisap eden gazeteciler için deneme süresi en çok üç aydır.

  4- HİZMET AKDİNDE OLMAYAN ÇALIŞMALAR İÇİN AYRICA ÜCRET ÖDENİR Mİ?
  Gazeteci, mukavele hükümleri dışında olarak işveren tarafından verilen işler veya sipariş edilen veya yayınlanması kabul edilen yazılar için ayrıca ücrete hak kazanır.

  5- MUVAZZAF ASKERLİKTE GAZETECİYE ÜCRET ÖDENİR Mİ?
  İlk muvazzaf askerlik hizmeti için silah altına alınan gazeteciye normal askerlik müddetince son aldığı ücret yarı nispetinde ödenir.

  Kaynak: Basın İş Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here