Ana sayfa Vergi Faaliyet aşamasında olan konaklama tesisimiz için turizm payı beyannamesi vermek zorunda mıyız?

Faaliyet aşamasında olan konaklama tesisimiz için turizm payı beyannamesi vermek zorunda mıyız?

257
0

Nace kodum: 551005-OTEL VB. KONAKLAMA YERLERININ FAALIYETLERI diye geçiyor. Konaklama hizmeti vereceğiz tadilat aşamasındayız. Ancak herhangi bir kurum ve kuruluştan Turizm işletme belgesi veya ruhsatımız yok. Firmamız yine de turizm beyannamesi verecek midir?

Hizmet verdiğiniz tarihten sonra beyanname vermeniz gerekir. Konaklama tesisi için Turizm belgesi gerekmez. Belediye Ruhsatı olması yeterlidir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here