Ana sayfa Vergi Etüt ve Proje Hizmetlerinde KDV Tevkifat Oranı 3/10’a Çıkarıldı!!!

  Etüt ve Proje Hizmetlerinde KDV Tevkifat Oranı 3/10’a Çıkarıldı!!!

  1853
  0

  YAPIM İŞLERİ İLE BU İŞLERLE BİRLİKTE İFA EDİLEN MÜHENDİSLİK-MİMARLIK VE ETÜT-PROJE HİZMETLERİNDE KDV TEVKİFAT ORANI 2/10 DAN 3/10’A ÇIKARILDI!!!
  27 Eylül 2017 tarihli ve 30193 sayılı Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Seri No: 14).ile 1 Ekim 2017 tarihinden itibaren yapım işleri ile bu işlerle birlikte ifa edilen mühendislik-mimarlık ve etüt-proje hizmetlerinde KDV tevkifat oranı 2/10 dan 3/10’a çıkarılmıştır.

  Tebliğ ile yapılan değişiklikler, düzenlemenin önceki hali ile karşılaştırmalı olarak aşağıda yer almaktadır;
  Tebliği İncelemek İçin Tıklayınız

  Kaynak: Resmi Gazete (27.09.2017 -30193)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here