Ana sayfa Vergi E-fatura ve e-Arşiv kullanıcıları e-Deftere geçmek zorunda mıdır?

E-fatura ve e-Arşiv kullanıcıları e-Deftere geçmek zorunda mıdır?

E-fatura ve e-Arşiv kullanıcıları e-Deftere geçmek zorunda mıdır?

100
0

Firmamız beton prefabrike inşaat sistemleri, sanayi binaları taahhüt işleri yapmaktadır.  E-irsaliye sistemine dâhil olacağız. Ancak firmamız taahhüt işi yaptığından, irsaliye tarihleri ile fatura tarihi arasında zaman farkı oluşuyor. Kâğıt olarak kestiğimiz irsaliyelere “istif için nakliye “ibaresi yazıyoruz. E-İrsaliye ‘de aynı işlemi yapabilir miyiz?

E-irsaliye uygulamasına geçtikten sonra belgelerinizi e-irsaliye olarak düzenlemelisiniz. İrsaliyenin not kısmına gerekli açıklamayı yazabilirsiniz.

Yıllık cirosu 2 milyonu aşmayan ancak gönüllü olarak e-fatura, e-arşiv kullanıcısı olan firmamız 1 Temmuzda e-irsaliye kullanıcısı oldu. E-deftere kullanıcısı da olmak zorunda mıyız?

E-deftere geçişteki yasal yükümlülükler kapsamında olmayan mükelleflerin geçiş zorunluluğu bulunmamaktadır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here