Ana sayfa Vergi Binek Otolardaki ÖTV Oranında değişiklik yapıldı. Bazı araçların fiyatı arttı.

Binek Otolardaki ÖTV Oranında değişiklik yapıldı. Bazı araçların fiyatı arttı.

Hangi araçların fiyatı arttı? Binek oto ÖTV'sinde yapılan artışın etkileri ÖTV'nin karşılaştırmalı tablosu

103
0

TÜRMOB Mevzuat Sirküleri
Vergi 30.08.2020/172-1

BİNEK OTOMOBİLLERE İLİŞKİN
ÖTV ORANLARI DEĞİŞTİRİLDİ


ÖZET

2912 sayılı Cumhurbaşkanı ile 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na (II) sayılı listede yer alan bazı malların özel tüketim vergisi oranları, 30 Ağustos 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere değiştirildi.

30 Ağustos 2020 tarihli ve 31229 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2912 sayılı Bazı Mallara Uygulanacak Özel Tüketim Vergisi Tutarlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca 6/6/2002 tarihli ve 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na ekli (II) sayılı listede yer alan bazı malların özel tüketim vergisi oranları değiştirilmiştir.

Değiştirilen oranlar önceki hali ile aşağıda verilmiştir.

 


Kaynak: Resmi Gazete 30.08.2020, TÜRMOB, 30.08.2020 Vergi Sirküleri
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here