Ana sayfa Muhasebe Bilanço usulüne tabi gerçek kişinin işletme için satın alacağı ancak bir süre...

  Bilanço usulüne tabi gerçek kişinin işletme için satın alacağı ancak bir süre kullanmayacağı iş yeri aktife kaydedilecek mi?

  78
  0

  Bilanço usulüne tabi gerçek kişi dükkan satın almak istiyor ama aldığı dükkana ileride geçecek. Geçmesi 1 yada 2 yılı bulur. Bu dükkanı aktifine alması gerekir mi? Çektiği krediye ait finansman giderlerini ve satın alırken ödediği tapu harçlarını gider olarak gösterebilir mi?

  Satın alınan Gayrimenkul firmanın aktifine alınacak ise; kredi faizi ve diğer giderler kayıtlara alınır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here