Ana sayfa Vergi Bankadan KDV’siz alınan dairenin satışında KDV hesaplanır mı?

  Bankadan KDV’siz alınan dairenin satışında KDV hesaplanır mı?

  105
  0
  Bankadan KDV’siz alınan dairenin satışında KDV hesaplanır mı? 

  KDV hesaplanır. Mal ve hizmetlerin KDV ödenmeden alınması KDV hesaplanmadan satılmasına gerekçe olmaz.


  İnternet üzerinden Online olarak verilen Dil (Türkçe dil eğitim kursu) öğretimi hizmeti eğitim ve öğretim kapsamında değerlendirilerek % 1 KDV’li olarak fatura düzenleyebilir miyiz?

  Verilen hizmet için 5580 SAYILI Kanuna göre Millî Eğitim Bakanlığından izin alınıp yapılması halinde % 1 KDV uygulanır Aksi durumda % 18 KDV hesaplanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here