Ana sayfa Dünya Avusturya’nın genel ihracatı 2021 yılı Ocak-Nisan döneminde bir önceki yıla göre %11,0...

  Avusturya’nın genel ihracatı 2021 yılı Ocak-Nisan döneminde bir önceki yıla göre %11,0 oranında arttı

  53
  0

  Avusturya İstatistik Kurumu geçici dış ticaret verilerine göre, 2021 yılı Ocak – Nisan döneminde Avusturya 52,71 milyar Avro ihracat, 55,15 milyar Avro ithalat gerçekleştirmiştir. Bu itibarla, bir önceki yıla göre Avusturya’nın genel ihracatı %11,0 oranında artarken, genel ithalatı da %14,8 oranında artmıştır.

  Söz konusu dönemde, Avusturya’nın Türkiye’den ithalatı 672,07 milyon Avro, Türkiye’ye ihracatı ise 529,84 milyon Avro olmuştur. Bu itibarla, bir önceki yıla göre Avusturya’nın Türkiye’den ithalatında %27,7 artış kaydedilirken, Avusturya’nın Türkiye’ye ihracatında ise %27,0 oranında artış gerçekleşmiştir. Aynı dönemde, Avusturya’nın Türkiye’den ithalatı toplam ithalatının %1,2’sini, Türkiye’ye yaptığı ihracat ise toplam ihracatının %1,0’ini oluşturmuştur.

  Söz konusu dönemde Türkiye Avusturya karşısında yaklaşık 142 milyon Avro dış ticaret fazlası vermiştir.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here