Ana sayfa Haberler AB perakende satış hacmi Nisan ayında düşüş gösterdi

AB perakende satış hacmi Nisan ayında düşüş gösterdi

110
0
AB perakende satış hacmi Nisan ayında düşüş gösterdi

Avrupa Birliği İstatistik Ofisi (Eurostat) Nisan ayına yönelik perakende satış hacmi istatistiklerini yayımladı.

Buna göre Nisan ayında mevsimsellikten arındırılmış perakende satış hacmi, bir önceki aya oranla 19 üyeli EA19 bölgesinde yüzde 4, 28 üyeli EU28 bölgesinde ise yüzde 3 azaldı.

Nisan ayında takvim etkisinden arındırılmış perakende satış endeksi, bir önceki yılın aynı ayına oranla EA19 bölgesinde yüzde 1.5 ve EU28 bölgesinde yüzde 2.9 artış gösterdi.

Verilerine ulaşılan ülkeler arasında perakende satış hacmini en çok arttıran ülke yüzde 2.4 ile İsveç oldu. Perakende satış hacmi en çok azalan ülke ise yüzde 2 ile Almanya oldu.

 


Kaynak: Eurostat
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here