Ana Sayfa SGK 6111 Sayılı Kanun Kapsamında SGK Teşvikinden Yeni Sigortalı Çalıştıracak İş Yeri Yararlanabilir...

  6111 Sayılı Kanun Kapsamında SGK Teşvikinden Yeni Sigortalı Çalıştıracak İş Yeri Yararlanabilir Mi?

  71
  0

  -Yeni kurulan bir şirket için SGK dosya tescil tarihinde 3 kişi personel çalıştıracağız 6111 sayılı kanun şartlarını sağlaması halinde teşvikten 3 kişi yararlanabilir mi?

  -Aynı şirkette ortaklar dışından üniversite öğrencisi müdür olarak atanmıştır. Sigorta girişi yapılacak 6111 sayılı kanun teşvikinden yararlanabilir miyiz?

  Yeni tecil edilen veya sigortalıların işe alındığı tarihten geriye dönük 6 aylık süre içinde hiç sigortalı bildirimi bulunmayan işyerlerinin ortalama sigortalı sayısı “0” olacağından işe aldıkları ve diğer şartları taşıyan tüm sigortalılar için teşvikten yararlanabileceklerdir.

  Eğer şartları taşıyor ise evet yararlanabilir.

  18 yaşından büyük olmalı,

  • Kayıt dışı sigortalı çalıştırılmamalı,

  • İşe alındığı tarihten önceki 6 aylık dönemde işsiz olmalı,

  • Ortalama sigortalı sayısına ilave çalıştırılmalı.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikEmekliliğe hak kazanacak kişinin ay içinde çıkışı yapılıp, MUHSGK Beyanı Verilebilir mi?
  Sonraki İçerikSosyal Medya Platformlarından Gelir Elde Edenler Vergi Mükellefiyeti Açtıracak Mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz