Ana Sayfa SGK Emekliliğe hak kazanacak kişinin ay içinde çıkışı yapılıp, MUHSGK Beyanı Verilebilir mi?

  Emekliliğe hak kazanacak kişinin ay içinde çıkışı yapılıp, MUHSGK Beyanı Verilebilir mi?

  MUHAPHB için takip eden aybaşını beklemeniz gerekir. Emeklilik için çıkış yapabilirsiniz. İnşaat işleri gibi özellikli işler için ay sonlanmadan bildirge verilebilmektedir.

  60
  0

  Bir çalışanımız emeklilik başvurusu yapmak üzere bugün çıkış istiyor. Eylül ayının 25 günüyle beraber emekliliğe hak kazanabiliyor. Eylül ayı bitmeden ve sadece 1 kişi ile MUHSGK verebiliyor muyuz?

  MUHAPHB için takip eden aybaşını beklemeniz gerekir. Emeklilik için çıkış yapabilirsiniz. İnşaat işleri gibi özellikli işler için ay sonlanmadan bildirge verilebilmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikDövizli teminatlar için dönem sonu kur farkı değerlemesi yapılır mı?
  Sonraki İçerik6111 Sayılı Kanun Kapsamında SGK Teşvikinden Yeni Sigortalı Çalıştıracak İş Yeri Yararlanabilir Mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz