Ana Sayfa SGK Limited şirket tüzel kişi müdürünün gerçek kişi temsilcisi 4/1-a statüsünden bildirilmek zorunda...

  Limited şirket tüzel kişi müdürünün gerçek kişi temsilcisi 4/1-a statüsünden bildirilmek zorunda mı?

  2
  0

  Limited Şirketin hissedarlarında birisi tüzel kişilik, bu tüzel kişilik müdür olarak atanmıştır. Müdür olarak atanan tüzel kişiliğin adına hareket edecek olan gerçek kişiyi Limited Şirkette 4/a kapsamında sigortalı yapmamız gerekiyor mu?

  Müdür olarak atanan tüzel kişilik adına hareket edecek olan gerçek kişiyi fiili çalışmasından dolayı Limited Şirkette 4/1-a kapsamında sigortalı yapmanız gerekir diye değerlendiriyoruz.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikEmlak danışmanlığı ticari kazanç mıdır yoksa serbest meslek kazancı mıdır?
  Sonraki İçerikSGK Mevzuatı açısından Şubat ayında tam çalışanların bildirimi 30 gün olarak yapılmalıdır

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz