Ana sayfa Vergi 5.000 TL’yi geçen sigorta poliçeleri B formunda bildirilir mi?

5.000 TL’yi geçen sigorta poliçeleri B formunda bildirilir mi?

475
0

Sigorta poliçeleri 5.000 TL’yi aşarsa BA formunda bildirimini yapacak mıyız? Ba formunda bildirimini yaparsak vergiler hariç net tutara mı bildireceğiz?

BA formuna poliçenin tamamı (vergiler dâhil) tutar yazılır. KDV’li işlemlerde KDV hariç tutara yazılır. Sigorta Poliçesinde KDV olmadığı için Poliçe bedelinin tamamı (vergiler dâhil) yazılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here