Ana sayfa Muhasebe 2018 yılında yaptığımız ihracatın mal alımına ilişkin gelen kur farkı faturasını 2019...

2018 yılında yaptığımız ihracatın mal alımına ilişkin gelen kur farkı faturasını 2019 yılında yüklenilen KDV’de kullanabilir miyim?

487
0

2018 yılı mayıs ayında yapmış olduğumuz ihracatın mal alım faturasına karşılık yıl sonunda kur farkı faturası kesildi. Bu faturadaki KDV’yi 2019 yılı ihracatlarında yüklenim konusu yapabilir miyim?

Faturanın üzerinde yazılı tarih de dikkate alınır.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

İhracat Faturası Ve İhracat Kapanış Tarihleri Farklı Olduğunda, İhracatta Yüklenilen KDV Hangi Dönemde Beyan Edilmelidir?

 

 

 

 

Ödenmeyen döviz bakiyesi için yapılan kur farkı sonraki sene iptal edilir mi?

 

 

 

 

Yurt dışındaki şubemize gönderdiğimiz borç için Kur farkı hesaplaması yapmalı mıyım?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here