Ana sayfa Makale 2017 Yılı I. Çeyreği; İnşaat Sektöründe Ciro %1,2 Azaldı!!!

  2017 Yılı I. Çeyreği; İnşaat Sektöründe Ciro %1,2 Azaldı!!!

  1201
  0

  İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO %1,2 AZALDI.
  Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2017 yılı I. Çeyreğinde (Ocak – Mart)  2016 yılı IV. Çeyreğine (Ekim – Aralık)  göre %1,2 oranında azaldı.
  Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise 2016 yılı IV. Çeyreğine (Ocak – Mart) göre %5,3 oranında arttı.

  AÇIKLAMALAR
  İnşaat ciro endeksinde takvim etkisi gözlenmemiştir. Bu nedenle takvim etkisinden arındırılmış seriler yerine arındırılmamış seriler konulmuştur.

  Kaynak: Türkiye İstatistik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here