Ana Sayfa Ekonomi 2017 Yılı Mayıs Ayında En Fazla İhracat Almanya’ya Yapıldı!

  2017 Yılı Mayıs Ayında En Fazla İhracat Almanya’ya Yapıldı!

  1466
  0

  1- 2017 YILI MAYIS AYINDA EN FAZLA İHRACAT YAPILAN ÜLKELER SIRASIYLA ALMANYA, BAE VE IRAK OLMUŞTUR.
  2017 yılı Mayıs ayında en fazla ihracat yapılan ülke Almanya (1 milyar 237 milyon USD) olurken, bu ülkeyi sırasıyla Birleşik Arap Emirlikleri (881 milyon USD) ve Irak (831 milyon USD) izlemektedir.

  En fazla ihracat yapılan ülkeler;

  2- 2017 YILI MAYIS AYINDA EN FAZLA İTHALAT YAPILAN ÜLKELER SIRASIYLA ÇİN, ALMANYA VE RUSYA OLMUŞTUR.
  2017 yılı Mayıs ayında en fazla ithalat yapılan ülke Çin Halk Cumhuriyeti (1 milyar 930 milyon USD) olurken, bu ülkeyi sırasıyla Almanya (1 milyar 817 milyon USD) ve Rusya (1 milyar 427 milyon USD) izlemektedir.

  En fazla ithalat yapılan ülkeler;

  Kaynak: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik2017 Yılı Mayıs Ayında En Fazla İhracat Hammadde Grubundan Yapıldı!
  Sonraki İçerik2017 Yılı I. Çeyreği; İnşaat Sektöründe Ciro %1,2 Azaldı!!!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz