Ana sayfa Ekonomi 2017 – Ağustos Ayında Kaç Kişi Kredi Kartı Borcunu Ödemedi Biliyor musunuz?

  2017 – Ağustos Ayında Kaç Kişi Kredi Kartı Borcunu Ödemedi Biliyor musunuz?

  1005
  0

  Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’nin Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ağustos 2017 Raporu yayımlandı.

  Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal eden kişi sayısı; 2017 yılının ilk 8 ayında (Ocak-Ağustos) 2016’nın aynı dönemine göre %4,9 azalarak 632 bin oldu.

  Bireysel kredi veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe girenlerin sayısı; 2017 yılının ilk 8 ayında (Ocak-Ağustos),2016 yılının aynı dönemine göre %1,6 artarak 912 bin kişi olarak gerçekleşti.

  Aynı yıl içinde birden fazla kaydı bulunan kişilerin bir kez sayılmasıyla elde edilen veriler dikkate alındığında bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal eden kişi sayısı, 2017 yılı Ocak-Ağustos döneminde 2016’nın aynı dönemine göre %4,1 artarak 499 bin kişi oldu.

  Kaynak: Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here