Ana sayfa Ülkeler Avrupa Birliği Konseyi Enerji Güvenliği İçin Olan Düzenlemeyi Onayladı!!!

Avrupa Birliği Konseyi Enerji Güvenliği İçin Olan Düzenlemeyi Onayladı!!!

748
0

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, konseye üye ülkelerin doğal gaz krizi yaşamaları durumunda birbirlerine zorunlu olarak yardım etmelerini sağlayacak düzenlemeye onay verildiğini açıkladı.

Onaylanan yeni düzenleme ile ülke grupları, doğal gaz arz güvenliği risklerine göre belirlenecek ve bunların aralarında bölgesel iş birliği artırılabilecek.

AB’ye üye grup ülkeler, ciddi kriz senaryolarında “dayanışma mekanizması” yürürlüğe girecek ve zorunlu olarak ülkeler birbirlerine yardım edecek, ortaklaşa önleyici eylem planları ve acil durum planları hazırlamak zorunda olacak.

Ayrıca AB Komisyonu, komisyona üye olan ülkelerin doğal gaz arz güvenliği ve altyapısı ile ilgili yapacakları sözleşmelere erişim hakkı kazanıyor. Böylece doğal gaz tedarik sözleşmelerindeki denetim artmış olacak.

Kaynak: Fortune Türkiye

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here