Ana sayfa Şirketler Yıllık İşletme Cetveli Vermek İçin Son Tarih 30 Nisan!

Yıllık İşletme Cetveli Vermek İçin Son Tarih 30 Nisan!

1996
0

SANAYİ SİCİL BELGESİ OLANLAR, YILLIK İŞLETME CETVELİ VERMEK İÇİN SON TARİH 30 NİSAN 2017!

1- HANGİ KURUMLAR YILLIK İŞLETME CETVELİNİ VERMEK ZORUNDADIR?
Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan işletmelerin 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 5. maddesi gereği bir önceki yıla ait bilgileri içeren Yıllık İşletme Cetvellerini vermek zorundadır.

2- YILLIK İŞLETME CETVELLERİNİN VERİLME TARİHLERİ NE ZAMANDIR?
Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan işletmeler her yılın ilk dört ayı içerisinde (1 Ocak – 30 Nisan) , bildirim mecburiyetleri bulunmaktadır.

3- YILLIK İŞLETME CETVELİ NASIL VERİLİR?
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının;
3.1- https://sanayisicil.sanayi.gov.tr Internet adresinden veya https://www.sanayi.gov.tr/ Internet adresinden,
3.2- E-Hizmetler menüsü içinde,
3.3- Sanayi Sicil Bilgi Sistemi başlıklı bölümden,
elektronik ortamdan verilmesi gerekmektedir.

4- YILLIK İŞLETME CETVELİ YÜKÜMLÜLÜĞÜ YERİNE GETİRİLMEZSE CEZA KESİLİR Mİ?
EVET.
Sanayi Siciline kayıtlı bulunan işletmelerin bahsedilen yükümlülüğü yasal süresi içinde yerine getirmemeleri halinde İdari Para Cezası uygulanacaktır.

İşletmelerin cezai durum ile karşılaşmamaları için, 30 Nisan gününe kadar 2016 Yılı Yıllık İşletme Cetveli bildirimini vermeleri gerekir.

Kaynak: İstanbul Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü (22.02.2017 – 78722157-120.02.02-E.5303 )

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here