Ana sayfa Vergi Yeni açılacak eczane defter beyan sistemine dahil olabilir mi?

  Yeni açılacak eczane defter beyan sistemine dahil olabilir mi?

  71
  0

  Yeni açılacak eczane defter beyan sistemine dahil olabilir mi? dahil olamaz ise SGK ile sözleşme yapmadan önce e fatura sistemine kayıtlı olup bir sonraki yıl e defter tutma hadlerine bakılarak e defter mükellefi mi olacaktır?

  Yeni açılan Eczane DBS den başlayabilir
  SGK ile sözleşme yapmayacaksanız, Gayrisafi satış hasılatına ulaşana kadar e-fatura ve e-defter uygulamasına geçmeyebilirsiniz. SGK ile sözleşme yaparsanız mecburen e-fatura ve e-defter uygulamasına geçeceksiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here