Ana sayfa Vergi Tutar Yazılmayan Sözleşmelerde Damga Vergisi Ödenir Mi?

  Tutar Yazılmayan Sözleşmelerde Damga Vergisi Ödenir Mi?

  178
  0

  Bir şirket ile konsinye sözleşmesi imzaladık. Bu sözleşme için damga vergisi ödenecek mi? Belli bir tutar olmayanlar 294,90 TL olarak belirlenmiş doğru mu?

  Nispi Damga vergisi hesaplanması için sözleşme de tutar olası gerekir. Tutar olmayan sözleşmede nispi DV hesaplanmaz. Belli bir tutar olmayan sözleşme için de DV hesaplanmaz.


  Smmm Ve Ymm Sözleşmelerinde Her Yıl Damga Vergisi Olacak Mı?

   

   

   

   

   

  Tutar İçermeyen Sözleşmeler İçin Damga Vergisi Ödenecek Mi?


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here