Ana sayfa Vergi Şirkette Yapılan Hisse Devri İçin Gerçek Faydalanıcı Bildirimi Verilecek Mi?

  Şirkette Yapılan Hisse Devri İçin Gerçek Faydalanıcı Bildirimi Verilecek Mi?

  2023 KDV iadesi için belirlenen alt sınır 2.000 TL

  300
  0

  Şirketimizin hisse devri ve yeni müdür seçimi 15/02/2023 tarihinde tescil oldu. Gerçek faydalanıcı bildirimini kurumlar vergisi beyannamesi ile mi yapmamız gereklidir? KDV İadesi talebinde bulunabilecek asgari tutar 2.000 TL düzenlemesi 01/02/2023 tarihinde yürürlüğe girdi, 2023-Ocak KDV beyannamesi için bu asgari tutar geçerli midir?

  15/03/2023 Tarihine kadar( değişiklikler 1 ay içinde bildirilir) GİB İNTERNET VD sisteminden Yeni bildirim yapılacaktır.

  Ocak iadesi limit olmaksızın talep edilir. 2.000 TL Limiti Şubat /2023 döneminden itibaren geçerli olur. İlgili Karara İlişkin Resmi Gazete 

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here