Ana sayfa Güncel Toplu taşıma araçlarına yaş sınırı!

Toplu taşıma araçlarına yaş sınırı!

1247
0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), toplu taşıma araçlarına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre minibüs, taksi ve taksi dolmuşların yaş sınırları yükseltildi.

Söz konusu kararın, ‘’mevcut taşımacıların ekonomik gelişmelerden en az şekilde etkilenmesi amacıyla’’ alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, toplu taşıma araçların yaş sınırları şu şekilde yükseltildi:

-10 yıl olan minibüsler için 12 yıla,

-8 yıl olan taksi dolmuşlar için 10 yıla,

-5 yıl olan sarı veya bordo renkli taksiler için 6 yıla,

-8 yıl olan turkuaz ve siyah renkli taksiler için 9 yıla.

Taşıtların yaş sınırlarına, taşıtların hibrit olması durumunda ilave 1, yüzde 100 elektrik motorlu olması durumunda ise ilave 2 yaş eklenilmesi kararı alındı.

 

 

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here