Ana sayfa Hızlı Bilgi Taksitli nakit avans kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Taksitli nakit avans kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

105
0

• Taksitli nakit avansınıza erken ödeme/erken kapama/ara ödeme yapabilirsiniz.
• Avans kullanımından önce size, toplam tutar, taksit tutarı, taksit sayısı, akdi faiz oranı bilgisi verilir ve işlemlerinizin detayı (dönem borcu/faiz oranı vb) hesap özeti ile bildirilir.
• Kredi kartınızla yaptığınız taksitli nakit avans işlemlerinden herhangi bir ücret tahsil edilmez. Ancak nakit avansın kullanıldığı tarih ile son ödeme tarihi arasında geçen gün sayısı dikkate alınarak hesaplanan faiz tutarı, taksitlerinize yansıtılır.
• Taksitli nakit avans işleminde, kredi borcunuz sona erinceye kadar kredi kartınızın hesap kesim tarihi sabit kalır. Ancak zorunlu nedenlerle hesap kesim tarihinin değiştirilmesi gerekirse, ara ödeme yapılması durumundaki erken ödemeye ilişkin hususlar esas alınır.
• Taksitli nakit avans kredisinden cayma hakkı yoktur.


Kaynak: TBB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here