Ana sayfa Ekonomi Soya Fasülyesi ithalatı, 12 yılın en büyük düşüşünü yaşıyor!

Soya Fasülyesi ithalatı, 12 yılın en büyük düşüşünü yaşıyor!

750
0

Soya Fasülyesi ithalatı, 12 yılın en büyük düşüşünü yaşıyor!

Vergi savaşları yüzünden Çin’in soya fasülyesi ithalatı son on iki yılın en şiddetli düşüşünü yaşıyor.
Soya fasülyesi ithalatı, 2018’in son üç ayında yüzde on beş azalarak son on yılın en büyük düşüşüne şahitlik etti. Ezilerek hayvan yemi ve sebze yağı yapımda kullanılan protein deposu soya fasülyesi dünyanın en büyük iki ekonomisinin kısasa kısas politikasının en önemli ithalat mallarından biri.

Politik çekişmenin yaşandığı son dönemlerde Çin, Amerika’nın yapacağı ithalata, yüzde 25 gümrük vergisi uygulumaya karar vermişti.


Kaynak:Reuters.com
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here