Ana sayfa Muhasebe Şirketler merkez adresi dışında faaliyette bulunacaksa şube açılışı yapmalı mıdır?

  Şirketler merkez adresi dışında faaliyette bulunacaksa şube açılışı yapmalı mıdır?

  Şirketler merkez adresi dışında faaliyette bulunacaksa şube açılışı yapmalı mıdır?

  111
  0

  Merkez binası haricinde bir başka binayı apart otel olarak işletmek amacıyla kiralayan bir LTD şirket kiralanan bu yeni bina için şube açılışı yapmak zorunda mıdır?

  Ticari işletmenin farklı bir adres de ikinci iş yeri olarak faaliyet göstermesi işlemlerinden ötürü şube olarak açılması gerektiği düzenlemelerde yer almaktadır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

   

  BENZER İÇERİKLER

   

  https://www.muhasebenews.com/sirket-ana-sozlesmesinde-yazili-isler-disinda-sube-acilisi-yapip-satis-yapmak-istiyor-bu-gelirlerini-ayri-beyan-edebilir-mi/

   

  https://www.muhasebenews.com/turkiyede-sube-acilisi-yapan-yabanci-firmalar-kurumlar-vergisine-tabi-midir/

   

  https://www.muhasebenews.com/sirketlerde-sube-acilisi-tescile-tabi-midir/


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here