Ana sayfa İstatistik Sırbistan’da Gayri Safi Yurt içi Hasıla %4,8 arttı

Sırbistan’da Gayri Safi Yurt içi Hasıla %4,8 arttı

235
0

Sırbistan’da Gayri Safi Yurt içi Hasıla %4,8 arttı

Sırbistan İstatistik Ofisi’nin yayınladığı verilere göre, Sırbistan’da 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gerçekleşen reel Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYİH) artışı %4,8 olarak gerçekleşti.

Mevsimsellikten arındırılmış GSYİH verilerine göre, gayri safi yurtiçi hasıla 2019 yılının üçüncü çeyreğinde önceki çeyreğe göre %2,2 oranında artmıştır.

Faaliyetler göz önüne alındığında, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla, brüt katma değerinde önemli reel büyüme, inşaatta %-34,7, bilgi ve iletişimde %-7,7 ve toptan ve perakende ticarette; motorlu taşıtların ve motosikletlerin onarımında, ulaşım, depolama ve konaklama ve yemek hizmeti faaliyetlerinde %-5.4 olarak gerçekleşti.


Kaynak: Sırbistan İstatistik Ofisi / Link: https://www.stat.gov.rs/en-us/vesti/20191202-kvartalni-bruto-domaci-proizvod-iii-kvartal-2019/?a=0&s=0
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here