Ana sayfa Muhasebe S.M.M.M ve Y.M.M Meslek Unvanları Haksız Kullanılırsa Ne Olur?

S.M.M.M ve Y.M.M Meslek Unvanları Haksız Kullanılırsa Ne Olur?

2196
0

1- HANGİ UNVANLARIN KULLANILMASI YASAKTIR?
Kanunen kullanmaya yetkisi olmayanlar tarafından Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, Yeminli Mali Müşavir unvanlarının veya bu unvan veya kavramlara karışacak veya onlara benzer her türlü unvan, ibare veya remizlerin kullanılması yasaktır.

2- KULLANILMASI YASAK OLAN UNVANLARI KULLANANLAR HAKKINDA, HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?
Odalar, belirtilen fıkraya aykırı davranışları öğrendiklerinde Cumhuriyet Savcılığına bildirmek mecburiyetindedirler. Cumhuriyet Savcılığınca tahkikatın sonucu, Odaya ve ilgililere bildirilir.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.