Ana sayfa Şirketler Pepsico Karda mı? Zararda mı?

Pepsico Karda mı? Zararda mı?

1421
0

PEPSİ BEKLEDİĞİNDEN DAHA FAZLA KÂR ELDE ETTİĞİNİ AÇIKLADI!

Şirket yetkilileri maliyet azaltma programlarından dolayı ve Kuzey Amerika’da insanların daha sağlıklı içeceklere yönelmesinden dolayı beklenenin üzerinde kâr elde ettiklerini açıkladılar.

PepsiCo diğer şirketler gibi her geçen gün değişen talepler ve damak tadı değişen tüketiciler için ürünlerini geliştirmeye yönelik yatırımlar yapıyor.

Bu sayede PepsiCo ürünlerin kalorilerini düşürmek için daha az yağ ve tuz kullanmaya başladı.

Aynı zamanda şirket düşük ham madde maliyetlerinin yanı sıra, maliyet tasarrufu tedbirleri, organizasyon ve yönetim yapısında sadeleştirmeye gitmesi ve üretim otomasyonuna yatırım yapması üzerine kâr oranını arttırmayı başardı.

Kaynak: Euronews

Tarih: 25 Şubat 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here