Ana sayfa Vergi Özel matrahlı olarak düzenlenen fatura karşılığı alınan ikinci el binek oto yine...

  Özel matrahlı olarak düzenlenen fatura karşılığı alınan ikinci el binek oto yine özel matrahlı olarak satılabilir mi?

  72
  0

  2.el araç alımı satan firmam var, özel matrah %18 araç aldı. Aracın satışını yaptı. Faturayı özel matrahlı %18 olarak mı oluşturmam gerekiyor?

  Özel matrahlı olarak alınan Taşıt için bir kez daha özel matrah uygulanmaz. Özel matrah, Vergi mükellefi olmayan kişilerden alınan taşıtlar için uygulanır. Siz taşıtı Vergi mükellefi olan dan almış iseniz, Satış bedeli üzerinden % 18 KDV hesaplanır. Özel matrah uygulanmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here