Ana sayfa Çalışma Hayatı Nakdi çalışma ödeneği alan personelimizi başka bir sigorta dosyamıza nakledersek nakdi ücret...

Nakdi çalışma ödeneği alan personelimizi başka bir sigorta dosyamıza nakledersek nakdi ücret desteğinden faydalanabilir mi?

138
0

10.06.2020 tarihinde şirketimize ait SGK dosyasını kapattık. Çalışan personeli nakil kodu ile aynı firmanın başka işyerinde görevlendirdik. Bu işyerinde Nakit ücret desteği alan personel için nakil oldukları işyeri sicil numarası altında NÜD başvurduk. Fakat sistem 17.04.2020 sonrası giriş oldukları belirtip NÜD talep girişine izin vermiyor. Ne yapmamız gerekir?

SGK dosya numarası üzerinden hareket eder. Yeni dosya numarasında bu kişiler NÜD kapsamında bulunmamaktadır.

 

Personelimizin 90 günlük rapor almış bulunmaktadır. 90 günlük raporumuzu 30’ar günlük onaylayabilir miyiz?

90 günlük uzun süreli raporunuzu 30’ar günlük sürelerle 01 koduyla bildirmeniz mümkündür.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here