Ana sayfa Ülkeler Malezya Merkez Bankasından Kuzey Kore Soruşturmasına Yardım!

Malezya Merkez Bankasından Kuzey Kore Soruşturmasına Yardım!

1212
0

Malezya Merkez Bankası Kuzey Kore’ye para aktarma soruşturmasını yürüten güvenlik güçlerine yardım etmeye karar verdiğini açıkladı!

Daha önceden Malezya’da kurulan bir şirketin Han Hun İL adındaki Kuzey Koreli sahibinin uzun bir süre Pyongyang yönetimine yasa dışı yollardan para aktardığı yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

Birleşmiş Milletler ise Kuzey Kore’ye yasa dışı para aktarımının sağlanıp sağlanmadığını araştıracağını açıkladı ve Malezya hükümeti de bu araştırmaya destek vereceğini belirtti.

Kaynak: Euronews

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here