Ana sayfa Muhasebe Kitap satışları KDV’den istisna mıdır?

  Kitap satışları KDV’den istisna mıdır?

  Kitap satışı tüm aşamalarda KDV’den istisnadır.

  105
  0
  Özel eğitim kurumu olan bir işverenin KDV’size aldığı ders kitapları ve yardımcı kitapları öğrencilere satarken keseceği fatura da kdv oranı ne olmalıdır?

  Kitap satışı tüm aşamalarda KDV’den istisnadır. Okul da KDV tahsil etmeyecek.

  Home office işyeri ve sadece internet üzerinden perakende satış yapılacak ve tüm satışlara fatura düzenlenecek. Ürün tutarı fatura kesme sınırı altında olsa dahi fatura düzenlenecek. Bu durumda ökc bulundurmak ve kullanmak zorundamıyız?

  Ev adresinde ticaret de yapılsa da tüm satışlar Faturalı da olsa ÖKC kullanılması zorunludur.

  Kural perakende satıştır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here