Ana sayfa Muhasebe KDV iadesi için geriye dönük kaç yıl için başvuru yapabiliriz?

KDV iadesi için geriye dönük kaç yıl için başvuru yapabiliriz?

1260
0

Servis taşımacılığı yapan mükellef kısmi tevkifatlı fatura kesmektedir. KDV iadesini talep etmek için geriye dönük hangi yıl ve aya kadar talep edebiliriz?

KDV iadesi alabilmek için iade hakkı doğan ve beyannamede iade gösterildiği tarih den itibaren geri dönük 5 yıl Beyannamede iade gösterilmemiş ise KDV beyannameleri düzeltilmesi gerekir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Tam Tasdik yapılmadan alınabilecek 2019 Yılı KDV iadesi tutarı ne kadardır?

 

 

KDV iadesinin ne kadarını YMM Raporu ile alabilirim?

 

 

Araç alım satım işinde KDV iadesi var mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here