Ana sayfa Muhasebe Kasa affı bedeli KKEG olarak mı kayıtlara alınacak?

Kasa affı bedeli KKEG olarak mı kayıtlara alınacak?

762
0

Gayri faal olan anonim şirket işletmede bulunmayan kasa mevcudu için 7143 sayılı yasadan yararlandı. 51.500 TL kasa farkı tutarı 689 hesaba alındı. Geçici kurumlar beyannamesinde, KKE Giderler kısmına yazdığımızda matrah bildiriminde karşımıza gelir olarak çıkmaktadır. Gerçek durumu yansıtması için, ticari zararı bu kadar artırmayı uygun göremiyorum.

KKEG yazılan tutarlar matraha ilave edilecektir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

7143 Sayılı Vergi Affı Kanunu ile ortaklardan alacak tutarında yapılan düzeltme işlemini KKEG yerine aktif hesaba kayıt edebilir miyiz?

 

KKEG nedir? (Kanunen kabul edilmeyen giderler)

 

İşyerinin bahçesine yaptığımız peyzaj harcamalarını gider yazabilir miyiz?

 

Vefat eden çalışanımızın eşine yapacağımız bağışı gider yazabilir miyiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here