Ana sayfa Dünya Kanada, Meksika ve ABD Serbest Ticaret Anlaşması değişikliklerini kabul etti

Kanada, Meksika ve ABD Serbest Ticaret Anlaşması değişikliklerini kabul etti

770
0

Kanada, Meksika ve ABD Serbest Ticaret Anlaşması değişikliklerini kabul etti

Tax News’un yayınladığı habere göre, Kanada, Meksika ve ABD, teklif ettikleri yeni ticaret anlaşmasında yapılacak değişikliklerle ilgili bir anlaşma imzaladı.

2018 Kasım’ında ortak ülkeler, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşmasının (NAFTA) yerini alacak olan ABD-Meksika-Kanada Anlaşmasını (USMCA) imzaladılar. NAFTA 1994’ten beri yürürlükte.

USMCA, orijinal NAFTA’daki tarife içermeyen piyasa erişimini sürdürmekte. Ayrıca, tarım ürünleri için bir dizi yeni piyasaya erişim ve tarife gereklilikleri ile yeni bir Gümrük İdaresi ve Ticaret Kolaylaştırma bölümünü de içermektedir.

USMCA’daki değişiklikler, 10 Aralık 2019 tarihinde üç parti tarafından da kabul edildi. Kanada Hükümeti, değişikliklerin şu alanlarda iyileştirmeler içerdiğini belirtti: devletler arası uyuşmazlık çözümü, işgücü koruması, çevresel koruma, fikri mülkiyet ve otomotiv menşei kuralları.

Tarafların her biri, USMCA’nın yürürlüğe girmesi için kendi yerel onay prosedürlerini tamamlamalıdır.


Kaynak: Tax News / Link: https://www.tax-news.com/news/Canada_Mexico_US_Agree_Free_Trade_Deal_Amendments____97450.html
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here