Ana sayfa Dünya Japonya ekonomisi 2020 yılının II. çeyreğinde çeyreklik bazda %7,8 daraldı

  Japonya ekonomisi 2020 yılının II. çeyreğinde çeyreklik bazda %7,8 daraldı

  63
  0

  Yurt Dışı Gelişmeler

  • ABD’de Temmuz ayında yeni konut başlangıçları, bir önceki aya göre %22,6 artış gösterdi.
  • ABD’de son haftada işsizlik sigortasına başvuranların sayısı 1 milyon 106 bin oldu. Beklenti başvuru sayısının 925 bin olması yönündeydi.
  • ABD’de Ağustos ayında Philadelphia Fed İmalat Endeksi, önceki aya göre düşerek 17,2 olarak gerçekleşti.
  • Euro Alanı’nda Temmuz ayında Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), bir önceki yılın aynı ayına göre beklentiler doğrultusunda %0,4 arttı.
  • İngiltere’de Temmuz ayında perakende satışlar, bir önceki aya göre %3,6 ile beklentilerin üzerinde artış gösterdi.
  • İngiltere’de Ağustos ayında öncü verilere göre İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI), bir önceki aya göre artarak 55,3 seviyesinde gerçekleşti.
  • Almanya’da Ağustos ayında öncü verilere göre İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI), 53,0 ile piyasa beklentisinin üzerinde değer aldı.
  • Japonya ekonomisi 2020 yılının ikinci çeyreğinde çeyreklik bazda %7,8 daraldı.


  Kaynak: TOBB Ekonomi Bülteni Sayı:34
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here