Ana sayfa Ekonomi İtalya’dan 20 Milyar Euro’luk Banka Kurtarma Paketi!!!

  İtalya’dan 20 Milyar Euro’luk Banka Kurtarma Paketi!!!

  1354
  0

  İtalya parlamentosu ülkenin en zayıf bankalarını kurtarmak ve bankacılık sektörüne olan güveni arttırabilmek için 20 Milyar Euro değerindeki kurtarma paketini onayladı.

  İtalya’nın üçüncü en büyük bankası olan Monte dei Paschi di Siena kurtarma paketinden yararlanacak ilk banka olacak.

  Başbakan Paolo Gentiloni kurtarma paketi oylanmaya başlamadan önce bu paketin asıl amacının banka müşterilerinin birikimlerini kurtarmak olduğunu belirtti.

  Gentiloni bunun ihtiyatlı tedbir olduğunu ve yetkinin en fazla 20 Milyar Euro olduğunu ve müşterilerin banka birikimlerini kurtarmanın onlar için önemli olduğunu belirtti.

  Kaynak: euronews.com

  Tarih: 6 Şubat 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here