Ana sayfa Dünya İtalya’da Kasım 2019’da sanayi üretici fiyat endeksi %0,2 azaldı

İtalya’da Kasım 2019’da sanayi üretici fiyat endeksi %0,2 azaldı

462
0

İtalya’da Kasım 2019’da sanayi üretici fiyat endeksi %0,2 azaldı

İtalya Ulusal İstatistik Kurumu’nun (ISTAT) yayınladığı verilere göre, İtalya’da Kasım 2019’da sanayi üretici fiyat endeksi bir önceki aya kıyasla %0,2 azaldı (yurtiçi piyasasında %-0,2 ve yurtdışı piyasasında %-0,1).

Son üç ayın ortalaması önceki üç aya kıyasla %0,2 azaldı (yurtiçi piyasasında %-0.4 ve yurtdışı piyasasında %+0.2).

Sanayi üreticisi fiyat endeksi Kasım 2018’e göre %2,5 azaldı (yurtiçi piyasasında %-3,6 ve yurtdışı piyasasında %+0,4).

Kasım 2019’da konut ve konut olmayan binaların inşaat üretici fiyat endeksi bir önceki aya kıyasla %0,1, bir önceki yılın aynı ayına göre %1,0 azaldı. İnşaat üreticilerinin karayolu ve demiryolu fiyatları endeksi aylık bazda sabit kalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre %0,6 azaldı.


Kaynak: İtalya Ulusal İstatistik Kurumu (ISTAT) / Link: https://www.istat.it/en/archivio/237140
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here