Ana sayfa Haberler İspanya’dan iyi haber: işsizlik azalıyor

İspanya’dan iyi haber: işsizlik azalıyor

231
0

İspanya’da işsizlik oranı son 10 senenin en düşük seviyesine indi.

İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün Salı günü yaptığı açıklamaya göre 2018’in son günlerinde işsiz sayısı 462,400 olarak belirlendi.

Ülkede işsizlik oranı 2013 yılında en yüksek seviye olan yüzde 27’yi görmüştü.

Bu tarihten itibaren kademeli olarak azalan işsizlik oranı 2018 senesinde yüzde 14,4 ile son 10 senenin en düşük seviyesine ulaştı.

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here