Ana sayfa Muhasebe Herkes poşet beyannamesi verecek mi?

Herkes poşet beyannamesi verecek mi?

6619
0

Poşet beyannamesi mükellefi kimdir? Tüm mükellefler beyanname (boş-dolu) verecek mi? Bu konu hakkında bilgi rica ediyorum. Maliye “bizimle alakası yok” dedi. İlgili bakanlığa sorun diyor. Sizler bilgi paylaşırsanız çok iyi olacak diye düşünüyorum. Kimler bu işin muhatabı diye vs?

Poşet bedeli alan tüm mükellefler, Poşet beyannamesini boş da olsa vereceklerdir.

Beyannameler, Takip eden ayın 15 ne kadar verilmesi gerekir.


ÖNEMLİ NOT : Poşet beyannamesini boş da olsa vermek zorunda olanlardan kasıt: poşet bedeli tahsil edenlerdir. Poşet bedeli tahsil etmeyenler, kapsama girmeyenler poşet beyannamesini hiç vermeyeceklerdir. 


13.2.2019 tarihli önemli güncelleme 

Poşet beyannamelerinin 15 Şubat 2019 yerine 15 Nisan 2019 tarihinde verilmesi ve ödemesinin 30 Nisan 2019 tarihine kadar yapılabilmesi için mevcut Kanun maddesinde değişiklik öngören teklif Meclis Plan Bütçe Komisyonu’na sunuldu.

Poşet beyannamesi süresi uzatılıyor mu?

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Poşet beyannamesi internet üzerinden mi verilecek?

 

Plastik poşetlerin ücretlendirilmesine ilişkin mevzuata nereden ulaşabilirim?

 

Poşet beyannamesi interaktif vergi sistemi üzerinden nasıl verilir?

 

Poşet beyannamesi düzenleme kılavuzu

 

Plastik poşet satmayan market poşet beyannamesi verecek mi?

 

Poşet beyannamesi nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here