Ana sayfa Dünya Güney Kore’de tüm sanayi üretim endeksi Kasım 2019’da %0,4 arttı

Güney Kore’de tüm sanayi üretim endeksi Kasım 2019’da %0,4 arttı

124
0

Güney Kore’de tüm sanayi üretim endeksi Kasım 2019’da %0,4 arttı

Güney Kore İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, Güney Kore’de Kasım 2019’da tüm sanayi üretim endeksi bir önceki aya göre %0,4 arttı. Kasım ayında tüm sanayi üretim endeksi bir önceki yılın aynı dönemine göre %1,2 oranında arttı. Kasım ayında İmalat Sanayi Üretim Endeksi bir önceki aya göre %0,6, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise %0,1 azaldı. Kasım ayında İmalat Sevkiyat Endeksi bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %1,6, bir önceki yılın aynı dönemine göre %1,9 azaldı.

Kasım ayında Üretim Envanteri Endeksi bir önceki aya göre %0,9 oranında azalırken, bir önceki yılın aynı dönemine göre %2,9 oranında arttı. Kasım ayında Üretim Kapasitesi Endeksi bir önceki aya kıyasla %1,4 oranında artarken, bir önceki yılın aynı dönemine göre %0,9 oranında azaldı. Kapasite Kullanım Endeksi Kasım ayında bir önceki aya göre %1,9, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla ise %1,5 azaldı. Kasım ayında imalat sanayi ortalama kapasite kullanım oranı, bir önceki aya göre 1,5 puan azalarak %71,8 oldu. Hizmet Endeksi ise Kasım ayında bir önceki aya göre %1,4 oranında artarken, bir önceki yılın aynı dönemine göre %2,5 oranında arttı.


Kaynak: Güney Kore İstatistik Kurumu / Link: http://kostat.go.kr/portal/eng/pressReleases/1/index.board?bmode=read&aSeq=379661
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here