Ana sayfa Dünya Güney Afrika’da elektrik üretimi %2,8, elektrik tüketimi %3,1 azaldı

Güney Afrika’da elektrik üretimi %2,8, elektrik tüketimi %3,1 azaldı

110
0

Güney Afrika’da elektrik üretimi %2,8, elektrik tüketimi %3,1 azaldı

Güney Afrika İstatistik Ofisi’nin yayınladığı verilere göre, Güney Afrika’da elektrik üretimi Kasım 2019’da bir önceki yılın aynı dönemine göre %2,8 azaldı. Mevsim etkilerinden arındırılmış elektrik üretimi, Kasım 2019’da Ekim 2019’a göre %1,0 azaldı. Mevsim etkilerinden arındırılmış elektrik üretimi, Kasım 2019’da sona eren üç aylık dönemde bir önceki üç aya göre %0,4 azaldı.

Elektrik dağıtımı (tüketimi) Kasım 2019’da bir önceki yılın aynı dönemine göre %3,1 azaldı. Mevsim etkilerinden arındırılmış elektrik dağıtımı Kasım 2019’da bir önceki aya göre %1,4 oranında düştü. Mevsim etkilerinden arındırılmış elektrik dağıtımı, Kasım 2019’da sona eren üç aylık dönemde bir önceki üç aya göre %0,5 oranında arttı.


Kaynak: Güney Afrika İstatistik Ofisi / Link: http://www.statssa.gov.za/?page_id=1854&PPN=P4141&SCH=7534
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here