Ana sayfa Vergi GTB Portalına giriş için kullanıcı adı ve şifresini nasıl alabiliriz?

GTB Portalına giriş için kullanıcı adı ve şifresini nasıl alabiliriz?

GTB Portalına giriş için kullanıcı adı ve şifresini nasıl alabiliriz?

1222
0

GTB Portalına giriş için kullanıcı adı ve şifresini nasıl alabiliriz?

 

GTB sistemine

Giriş yapılabilmesi için mükelleflerin ilgili Gümrük Müdürlükleri’nden Bilge Programı üzerinde bulunan aşağıdaki yetkilerden uygun olanı almaları gerekmektedir.

  • ft-Firma Temsilcisi
  • fs-Firma Sahibi
  • mf-Firma Müşaviri
  • yf-Firma Müşavir Yardımcısı
  • gm-Gümrük Müşaviri
  • yg-Gümrük Müşavir Yardımcısı
  • rk-Resmi Kuruluş
  • sh-Şahsi Detaylı Beyan

 

GTB  e-fatura portalında yalnızca  belge  numarası  görüntülemek  isteyen  mükelleflerin  ise  “IF- İthalatçı/İhracatçı  Firma” yetkisi almaları yeterli bulunmaktadır.

 

Konuyla ilgili olarak GTB’nin

http://risk.gtb.gov.tr/data/5919b56a1a79f56a642206d0/E-  Fatura%20Uygulamas%C4%B1%20G%C3%BCmr%C3%BCk%20%C4%B0%C5%9Flemleri%20Klavuzu.pdf Adresinde yayınlanan Gümrük İşlemleri Kılavuzu incelenebilir.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here